8. Deň – Hory majú oči

Ráno neprinieslo veľké prekvapenie, naše pravé predné koleso opäť zívalo prázdnotou a bolo jasné, že je tu historicky prvý defekt v histórii Vasiľa. Vpredu sa auto dalo celkom v pohode zodvihnúť, vymenili sme koleso a šmitec.

Na úvod dňa prišla hneď najväčšia pecka všehovšudy. Pred nami bola pumpa a ja vravím: „Hmm, toto vyzerá ako z filmu Hory majú oči.“ Áno, niekedy pozerám fakt odpadné filmy, preto Fabo s Bérešom ani nevedeli, o čom rozprávam. Ani sme na nej neplánovali zastaviť, ale ona vyzerala tak podozrivo rovnako, že sme to skrátka museli otočiť a navštíviť. Strážil to tam nejaký Miško, čo chcel za prehliadku interiéru asi 5 ojro. No tak to zabudni. Aj sme sa ho pýtali, či je to napodobenina tej filmovej pumpy a on že: „yes my friend, replica.“ Keby Miško vedel lepšie cudziu reč tak nám mohol povedať, že to nebola žiadna replika, ale originál z filmu, tu sa fo fakt točilo. Sranda, aké bizarné veci človek nájde a ani to nemusí plánovať.

IMG_1891-3 IMG_1897

V ďalšej dedine sme v rýchlom slede vybavili tankovanie a pneuservis. Taký malý klinček to bol, čistá smola. Ale opravár Miško mal prax desiatky rokov pestovanú, za 15 minút aj so zaschnutím lepidla. Samozrejme že nemali k dispo žiadne hydraulické hračky, vyzúval to ručne s pákami, stará škola ;).

IMG_1920-1

V meste Agadir sme mali posledný dotyk s civilizáciou na najbližšiu dobu…a že to bol kontakt. Na záchode v Mekdonalde (lebo internet) mi snedý domorodec ponúkol hašiš a na priľahlej pláži stálo jedno lehátko 5€. Teda nemyslite si, že sme ho použili, vieme to len vďaka tomu, že sme len tak zo špásu zisťovali cenu, aby sme naštvali dotieravého inkasovača za lehátkové fleky. Fotku z Agadiru z nejakého dôvodu nemáme, prikladáme teda dve gýčové fotky Marockého vnútrozemia.

IMG_1911-1 IMG_1907

Za Agadirom sme objavili veľký kemp, ktorý mal vlastné hradby! Teda stenu z hliny, ale aspoň dačo. Ale hlavne tam mali teplú vodu! Jooj, takú sprchu ešte Marocký štát nevidel, čistý sme boli ako reštrukturalizácia Váhostavu (navonok čistý, ale všetci vedia, že zažratá špina jednou sprchou nepustí). A najlepšie bolo, že za ten kemp sme platili 1,5€ na osobu…takú akciu si skúste v cestovke vyjednať :D. Za túto bezkonkurenčnú cenu nám bola pridelená dokonca VIP chatka (príbytok, obydlie). Sčasti to bolo aj vďaka faktu, že v kempe nebola okrem obsluhujúceho Miška a jeho šéfa ani noha.

IMG_1945

 

Zdieľaj ako prvý a naštartuj to tu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.