6. Deň – Prvé stretnutie s Miškom

Ráno opravujeme auto, pretože vydávanie podivných zvukov neprestalo.Spod podlahy furt počúvame podivné klepanie a búchanie. Minule sme to síce trochu zlepšili odmontovaním držiaka, do ktorého diferák narážal, ale medzitým si asi našiel nový klepací objekt :). Ono, môže to byť porucha, ale takisto to môže byť tým, že na to auto nie sme ešte zvyknutí a že to auto nie je zvyknuté na dlhé trasy. Predsalen, pred odjazdom sme na ňom najazdili asi 30 kilometrov a bývalý majiteľ na ňom chodil len k svojmu včelínu :D.

Budeme teda túto poruchu naďalej sledovať, no pre tentokrát sme namiesto veľkej opravy doliali olej do diferenciálu…aspoň pre dobrý pocit :).

IMG_1409

Marocké vnútrozemie vyzeralo…no, veruže dosť dobre.

IMG_1432
Nemali sme presný cieľ cesty, ale na pumpe sme stretli týpka, ktorý pri pohľade na lyže okamžite zvolal: „heej, to je super, vy idete určite lyžovať na pieskové duny, však?!“ No lepšie byť nemohlo, hneď nám poradil, že v meste Erg Chebbi sú najlepšie duny na lyžbu a sú tam aj lacné kempy hneď na začiatku púšte. Nuž a už sme mali plán cesty..

IMG_1482
Ešte malá pauza na kávu, tam nás vychytal prvý Miško. Miško je označenie pre každého, kto nám poskytuje nejakú službu, alebo niečo pre nás vybavuje…bude to často používané meno, postupom času sa z neho stane ďalší člen posádky ;). Najviac Miškov je na benzínovej pumpe, tam musí byť na každý stojan aspoň jeden.

No tak tento Miško ukecal Béreša s Fabom, že si isto musia kúpiť takéto púštne šatky beduínske či aké. S tretím členom posádky nevyjednával, pretože tretí člen posádky mu kazil cenu a mal v očiach oheň :D..tak som sa nemohol s ním ani pohádať. Bol to taký klasický Miško, čo vám povie aj to, že je Fantomasovho syna otca brat, len aby z vás dostal peniaze. Chalani od neho kúpili šatky a na konci aj tak žobral o peniaze a dokonca sa strkal do auta, aby dostal nejakú poloprázdnu krabičku cigariet. Topka bola, že nám chcel z kufra zobrať Sangriu ..v tetrapaku,  ako každé vysoko kvalitné vínečko. No a on to chcel od nás vyžobrať, že pre deti 😀 Asi by sa potešili, že im oco doniesol Sangriu počas ramadánu :D. No ale aspoň som naneho potom mohol nakričať…na Miškov treba byť škaredý.

IMG_1525
V meste Erg Chebbi bola púšť. Neviem, ako si predstavujete začiatok púšte, ale ono je to skrátka ako svetlo…vypnutá/zapnutá. V meste Erg Chebbi to prepli do zapnutá a my sme mohli spať v kempe priamo pri dune.

IMG_1596
Inak sme mali také ohlasy, že po kampani na nete už sme luxusní a platíme si kempy, nespíme len tak. Len pre predstavu, tento kemp bol zo všetkých Afrických kempov najdrahší, stál 5€ na osobu :). V cene bol internet (ten nám bolo treba najvác) a miesto na spanie v piesku pri dune. Stálo to za to ;).

IMG_1666

A záber dňa? Táto pani bola nabitá energiou 😉

IMG_1511

 

Zdieľaj ako prvý a naštartuj to tu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.