19. Deň – Chlapec s kohútim raketometom

Na kopci uprostred Guinejského štátu nás prebúdza rana ako z dela. Ale neútočí na náš banda sfetovaných negrov s let-lampou (ak vám toto príde rasistické,nevideli ste jeden z najlepších filmov), to len ujovi kamionistovi prdla guma. Niet divu, v Afrike nejestvuje prevencia pred poruchou, všetko sa opravuje až po kolapse…takže aj pneumatiky sa jazdia až do prasknutia.IMG_3348 (1)
Pred mestom Faranah nás na policajnej kontrole zastavuje najväčší policajt, akého som kedy videl. Práve som bol za volantom ja – najmenší vodič žigule na svete. Keď policajt-obor zakričal, že chce vodičák, aj originál rodného listu s overeným neobmedzeným splnomocnením na všetky právne úkony by som mu dal. Ale on kričal len tak, lebo všetci Afričania kričia, to je ich bežná hlasitosť. Dobre to nakoniec dopadlo, pustil nás preč a ešte sa na mňa na konci tak otcovsky pozrel a usmial sa. No po vojne sa usmieva, keby som sa bol pototo do tej plyšovej sedačky, úsmev mi nepomôže!

Dnes skončil Ramadán a všetci sú masívne pod vplyvom. A ak si myslíte, že by policajti kontrolovali vodičov, či jazdia pod vplyvom, tak odpoveď je určite nie. Policajti boli nachcatí úplne najviac :D. (táto fotka s tým vôbec nesúvisí)

IMG_3335
Inak, niekto sa minule pýtal, že ako je to možné, že v Guinei sa pije, aj keď tam žijú moslimovia.A kedže je taký poprask okolo moslimov teraz tak odpoveď je trochu expresívna, ale tá správa za tým je jasná…pozrite sa, na Slovensku sa tiež veselo súloží jedna radosť v predmanželskom kontexte ;).Takže nesúď dňa pred večerou (dnes budeme večerať kurča!!).

No, takže poicajné kontroly boli fakt radosť, trošku to aj zdržovalo. Na večer sme chceli kúpiť autobatériu v meste Faranah, ale ten týpek za ňu chcel 100€. Tak pardon, to je tak desaťnásobok ceny, ktorú sme čakali.

So západom slnka dorážame do mesta Kissidougou a hľadáme hotel. Áno milý čitateľ, hotel. Našli sme taký vychytaný, večer majú aj elektrinu (musia mať generátor, tu nie je elektrina štandard) a takisto bude asi aj teplá voda! Tak berieme izbu pre dvoch, lebo trojmiestnu si opäť nemôžeme dovoliť. Táto posteľ je pre malé osoby, jeden bude na karimatke.

IMG_3392Na večeru sme si dali kurča…ale najprv nám naservírovali ryžu, päť minút pred tým kurčaťom!! Nuž kultúrny rozdiel…my sme si mysleli, že to je všetko, tak sme žuli ryžu :D. A mimochodom, to kurča bolo také pobiedne..asi mal kuchár voľno.

Na koneic Fabov smutný príbeh. Po dvoch týždňoch mal šancu na horúcu sprchu, ale nešla teplá. Vysprchoval sa teda studenou a keď skončil, tak sa došiel vedúci opýtať, či nám nemá pustiť teplú vodu :D. Ostatní členovia posádky už problém so studenou vodou nepociťovali :).

Aha, aby som nezabudol, pred hotelom stál tento chalaňko s raketometom vyrobeným z kohúta.

IMG_3407 IMG_3406

Zdieľaj ako prvý a naštartuj to tu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.