14. Deň – Ružový panter + Ružové jazero

Takto, hneď na úvod prehlasujem, toho pantera som si totálne vymyslel a nikdy sme žiadneho nevideli. Ale vždy keď poviem Ružové jazero tak mi napadne ružový panter, tak som to tu chcel nejako použiť.

99652_LEZIACI

V Dakare sme hlavne chceli poslať pohľadnice našim fanúšikom a podporovateľom. A babke, samozrejme! Ak chodíte na výlet a nepošlete babke pohľadnicu, to je ako keby ste ani neboli. Ja teda píšem babke najradšej, lebo tam furt píšem to isté, nemusím nad tým moc premýšľať: „Milá Babka, posielam ti pozdrav z slnečného/upršaného/teplého/studeného …nejakého mesta. A stačí, babka má radosť.

Tentokrát sme väčšinu pohľadníc začínali oslovením Občan, Občianka, Obyvateľ či Obyvateľka :D. Tak nám pokojne aj tu pod článok môžete napísať, že či tá pohľadnica bola OK, alebo to bola suchotina, alebo vás urazila na smrť :D.

IMG_2610 IMG_2613 (1) IMG_2614

No ale k veci, v Dakare je dopravné šialenstvo, všade. A kvalita auta sa zjavne hodnotí podľa toho, ako dokáže to auto začmudiť. Vasiľ má moderný benzínový motor, v čmudení a znečisťovaní je to slabota aj v porovnaní s modernými motormi, v Senegale sme boli bezkonkurenčne najviac ekologické vozidlo na svete a tým pádom sme mali nulový rešpekt.

IMG_2593

U nás si veľký rešpekt získal konzul na ambasáde Pobrežia Slonoviny, lebo nám na počkanie vybavil víza, aj keď podľa pravidiel sme na ne mali tri dni čakať. Teda takto, my sme ich mali objednané cez internet. Ale keď si ich objednáte cez internet, musíte tri dni čakať. Keď si ich neobjednáte, môžu vám ich dať na počkanie. Ak za tým hľadáte logiku, nemusíte…vitajte v Afrike ;).

IMG_2621

Pri Ružovom jazere bolo síce pekne, ale okamžite sa na nás natlačili domáci kšeftári, čo mali lepšie predajné taktiky ako Horst Fuchs. Základným kameňom úspechu bolo začať: „It’s for free my friend, it’s for free“ a akože nadviazať konverzáciu. Aspoň ich Andrej zjednal, aby sa s ním odfotili s cédečkom Vajčovy Vajčovy a pohľadnicou Horný Vadičov. Táto fotka v hodnote 20 eurocentov je rozhodne jediná svojho druhu (mimochodom, ich pôvodná požadovaná cena bola asi 5€ :D).

IMG_2627

Keďže sme boli jediní turisti všehovšudy, začali sa okolo nás zbiehať absolútne všetci žobráci z okolia. Tak sme sa nemohli ani v klídku odfotiť, museli sme prejsť na druhú stranu jazera a odfotiť sa na nefotogenickom štrkovisku :).

IMG_2637

Na večer sme točili kilometre a práve keď začala padať, tma, začali obrovské jamy v asfalte a 20 kilometrov pred cieľom v meste Kaolack pre istotu skončil asfalt úplne. Tento Vasiľ nemá prídavné reflektory a jeho svetlá nám nádherne osvetľujú priestor približne 5 metrov pred autom, ďalej to už nie je nič moc :D.

Zakotvili sme to v takej kamionistickej ubytovni, v izbe pre dvoch (pretože vždy sme kupovali izbu pre dvoch, šetrenie je šetrenie :D). Nefungovala tam klimatizácia a v izbe bol len jeden obrovský šváb, ktorý vyliezal z diery za posteľou.

IMG_2683 IMG_2684

Zdieľaj ako prvý a naštartuj to tu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.