10. Deň – Čokla sme narafali

Spať 500 metrov od rozbesneného oceána má svoje výhody aj nevýhody. Napríklad nevýhody: fúka tam ako sviňa, vlhkosť je tam ako pri kúpaní v rieke, že tie veci, čo sme dali schnúť na auto, sú mokrejšie ako včera. A ešte sme aj spali pod stĺpom vysokého napätia, ale to zase nemá s oceánom nič. A výhody? Je tam slaný vzduch, takže ak potrebujete kúpiť slaný vzduch, choďte tam po zásoby. Nuž, toľko. Na snímke názorná ukážka, že ráno sa okolo nás nazbierkala nejaká voda. IMG_2074

Inak by bol dnes aj nudný deň, lebo sme stále len točili kilometre do zblbnutia, ale zase sme furt mali popri ceste tie peckové atlantické panoramata. A samozrejme ešte jedna vec, útočné psy! Tentokrát prešli od štekania k činom, no namiesto útoku na naše fyzické schránky začali útočiť na auto. Podaktoré kusy len tak na oko, že sa rozbehol pred auto a čakal, že sa zľakneme a spomalíme. Skúsenejší jedinec na poslednú chvíľu uskočil.

Na jednej policajnej kontrole bolo psov požehnane, ale ani jeden takto skúsený jedinec tam veru nebol. Bol tam ale taký milý pes značky Retriever. Ale nie taký retríver pekný, čo sa s deťmi hrá na záhrade a ráno donesie noviny. Toto bol retriever bezdomovec, odpad psej spoločnosti! Rozbehol sa smerom k autu a…nezastavil. Ale nie že by sme my do neho nabúrali, to on nabúral do nás. Normálne to napeckoval hlavou do boku auta :D. Podľa všetkého prežil. Potom nás ešte prepadli také malé deti žobravé, ale tie sme neprešli (to aby ste videli, že sme v srdci dobré duše).

Koukej mámo, na ty panoramata!

IMG_2090

Na tejto snímke sa ľudoop, predok bežného človeka, pokúša kameňom spôsobiť pád kusu útesu. Pri tomto počine ho sleduje neznámy bezdomovec v modrých teplákoch.

IMG_2098

Dlho som zvažoval, či sa táto fotka hodí do tak serióznej publikácie, ako sú tieto zápisky z cesty. Nakoniec tu je, aby ste videli, že aj v Mauretánii majú somáre.

IMG_2110

Na večer sme konečne dorazili na Marocko-Mauretánsku hranicu. Teda, konečne doslova, pretože hranica už bola pár hodín zavretá. Najprv sme chceli spať na jednej benzínke kúsok od hranice, ale tam bol taký nesympatický kšeftár, že sme radšej zakotvili vo fronte áut čakajúcich na zajtrajšie odbavenie. Síce tam mali aj nejaký improvizovaný hotel, ale dať 20 dolárov za spanie na vyšumelom koberci na zemi, to nie je práve ideálna predstava večera. Preto sme sa jali dopíjať Bérešovú jablkovú pálenku. A tiež preto, že Mauretánia je silno moslimská krajina, tam to predsa doviezť nemôžeme.

Po tomto vzpružení nám to spanie medzi kamiónmi ani nevadilo. Jedinci vyššieho telesného vzrastu spali vonku na karimatkách medzi kamiónmi, osobnosti kompaktného vzrastu sa dokázali vyspať aj na sedadle motorového vozidla.

Zdieľaj ako prvý a naštartuj to tu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.